Historia

Marka ZAGORKA powstała w 2016 roku. Jej założycielka – Monika Święcka – od najmłodszych lat związana zarówno z końmi, jak i z modą. Prywatnie wieloletnia życiowa partnerka Jacka Zagora – trzykrotnego mistrza Polski w skokach przez przeszkody.

Prekursorka odważnych kolorów, ekstrawagancji, oryginalności, niebanalnych zestawień i rozwiązań. Wprowadza na polskie parkury nowe kroje i kolory. Znakiem rozpoznawczym jej marki są niestandardowe zestawy, unikatowe tkaniny i kolory.  Ceni inność i indywidualność, co potwierdza firmowym – musztardowym – kolorem fraka, w którym startuje zarówno ona, jak i Jacek Zagor. Jej autorskie projekty i produkty łatwo można rozpoznać na jeździeckich arenach nie tylko po charakterystycznym symbolu „Z” na produktach…

Fraki i sprzęt jeździecki projektowane przez Monikę „Zagorkę” Święcką od początku istnienia marki zdobywają uznanie i serca klientów w całej Europie. Produkty Zagorki wybierają zarówno indywidualni klienci pragnący spersonalizowanych i unikatowych kreacji, jak również kluby jeździeckie. Wśród nich znajdują się: Agro Handel Śrem, Osadkowski, KJK Romico, Stajnia Leśna Podkowa Damaszka, Akademia Kucania czy KJ Senny.

Ubieramy mistrzów

Jacek Zagor

Trzykrotny Mistrz Polski Seniorów
w skokach przez przeszkody

Wychowanek „Nadwiślanina” Kwidzyn wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody. Uczestnik Mistrzostw Europy i finalista Pucharu Świata, gdzie wygrał konkurs rywalizując ze światową czołówką. Trzykrotny Mistrz Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Magister Zarządzania, Instruktor Sportu. Aktualnie zajmuje się treningiem koni i zawodników.

Najważniejsze sukcesy:

– Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w skokach i w ujeżdżeniu

– MISTRZ POLSKI SENIORÓW na koniu Elf 2000r.

– MISTRZ POLSKI SENIORÓW na koniu Elf 2001r.

– Uczestnik MISTRZOSTW EUROPY SENIORÓW w Arnhem na koniu Elf w 2001r.

– SREBRNY MEDALISTA MISTRZOSTW POLSKI na koniu Luron 2002r.

– Uczestnik DERBY HAMBURGA na koniu Kilian 2005r.

– Uczestnik edycji RIDERS TOUR na koniu Luron 2005 r.

– MISTRZ POLSKI SENIORÓW na koniu Luron 2005 r.

– BRĄZOWY MEDALISTA MISTRZOSTW POLSKI na koniu Kilian 2006 r.

– Zdobywca HALOWEGO PUCHARU POLSKI na koniu Carthago Son 2007 r

– Z koniem Nevados S zdobywca tytułu Mistrza Polski Młodych Koni w latach 2011, 2012

Konie, które jeździł to m.in: Qualidam, Anastasia, Waikiki, Nevados S, Limequyl, Luron, ELF, Kilian 38, Cartago Son.

Parę słów o marce…

Wyjątkowe kompozycje kolorystyczne. Materiały i wykończenia najwyższej jakości. Niebanalne wzory. TO właśnie jest ZAGORKA.

Dzięki współpracy z firmą Caball mamy możliwość tworzenia akcesoriów na światowym poziomie.

Przekonaj się, jak daleko sięga Twoja wyobraźnia…

Galopuj ze stylem!
Dodajemy Ci skrzydeł, których potrzebujesz.